Blaty kuchenne

Blat kuchenny to główna powierzchnia robocza w kuchni, powinna więc charakteryzować się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury i działanie żrących substancji. Istotne jest również, by blaty kuchenne estetycznie się prezentowały i pasowały do charakteru kuchennego wnętrza. W sklepie Unidom Biała Podlaska znajdziesz duży wybór solidnych blatów kuchennej w rozsądnej cenie!

Jakie blaty kuchenne sprzedajemy?
W sklepie Unidom Biała Podlaska znajdziesz blaty kuchenne uznanej firmy Pfleiderer. To przedsiębiorstwo o ponad 100-letniej tradycji w produkcji materiałów drewnianych i drewnopochodnych. Obecnie jest jednym z największych na świecie producentów akcesoriów dla branży meblarskiej. Jednym ze sztandarowych produktów Pfleiderer są blaty kuchenne, wykonane z niezwykle wytrzymałej i łatwej w obróbce płyty wiórowej.
blaty kuchenne Pfleiderer są wykonywane z płyt P2, spełniających europejską normę PN-EN 312. Wykorzystuje się je przede wszystkim przy produkcji mebli, które powinny charakteryzować się dużą stabilnością i sztywnością. Płyty tego typu nie przenoszą obciążeń, stąd ich niezwykła wytrzymałość i szerokie spektrum zastosowań w meblarstwie.
Płyty wiórowe P2 Pfleiderer posiadają wysoką klasę higieniczności – nie wydzielają one substancji szkodliwych, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia osób stosujących meble wykonane z tego surowca. Klasa E1, którą oznaczane są płyty na blaty kuchenne Pfleiderer, umożliwia bezpieczne zastosowanie blatów wykonanych z tego surowca również w kuchni, przy kontakcie z żywnością. Płyty wiórowe P2 Pfleiderer posiadają idealnie gładką powierzchnię, która znakomicie poddaje się różnego rodzaju oklejaniu, laminowaniu i uszlachetnianiu. Dzięki temu można stworzyć blat kuchenny imitujący nie tylko naturalny kamień czy drewno, ale również spełniający nawet najbardziej oryginalne marzenia użytkowników nowoczesnych kuchni (gładki, żłobiony, matowy, przypominający szkło). Dodatkowo są to blaty niedrogie, a przy tym wytrzymałe i piękne, a różnorodność ich wzorów, struktur i kolorów umożliwia idealne dopasowanie do charakteru każdej kuchni.